Mimarlık, moda, iç tasarım – Danimarkalılar iyi tasarım hakkında bir iki şey biliyorlar. Hans Wagner’in adını taşıyan mobilyalarından son derece havalı HAY’e – Kopenhag, dünyanın en iyi tasarım mağazalarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’de Danimarka tasarımının popülerliği giderek arttığı için HOMYZE , bilmeniz gereken en gözde Kopenhag Danimarka tasarım mağazalarımızı paylaşmak istedi ve dahası, bunların çoğu uluslararası olarak gönderiliyor. Yaşasın!

Hay Evi

HAY EVİ

Hay House’un izniyle 

Danimarkalı tasarım markası HAY’i duymuş olabilirsiniz – aslında onu Liberty’den Selfridges’a kadar Londra’nın her yerinde bulacaksınız. Kopenhag’da güzel ama abartısız amiral gemisi Hay House, Kopenhag’ın merkezinde, Strøget yaya alışveriş caddesi olarak da bilinen Østergade caddesinin ikinci katında bulunabilir.

Burada kaliteli malzemeler ve kaliteli Danimarka tasarımı bulacaksınız – bol miktarda yumuşak tekstiller, metal, taş ve ahşap. HAY’in en heyecan verici yönü, ürün serilerinin mevsimselliğidir – Saman tepsisi ve Saman taburesi mevsime bağlı olarak renk olarak değişir ve iç mekanınıza bir renk parlaması ve Danimarka sofistike eklemek istiyorsanız mükemmel küçük parçalardır.

 

Designer Zoo

Designer Zoo Danish Design

Designer Zoo’nun izniyle

HOMYZE, o zamanlar beyaz peri ışıkları ve inanılmaz derecede hoş bir vitrin ile süslenmiş olan samimi Kopenhag amiral mağazasını kışın ziyaret ettiğimizde Vesterbrogade 137’deki Designer Zoo’ya aşık oldu. Designer Zoo, modern Danimarka tasarımının yaratıcılığını ve canlılığını yansıtan, her yerde bulabileceğiniz en iyi seramik, cam ve sofra takımlarından bazılarını sunar. Designer Zoo’nun satış noktası, sık sık döndürdükleri bir avuç tasarımcıdan öğeler oluşturmalarıdır. Birçoğu tasarımcı olan personel harika – her zaman yardım etmeye istekli ve inanılmaz derecede bilgili. 

 

Illums Bolighus

Illums Bolighus Kopenhag

Illums Bolighus’un izniyle

Illums Bolighus, muhtemelen Danimarka ve uluslararası tasarımın en kapsamlı koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Burada otantik İskandinav tasarımlı mobilyalar, aydınlatma, mutfak, seramik, porselen, gümüş ve cam eşyalardan oluşan güzel, sıcak ve davetkar bir alışveriş merkezi bulacaksınız.

Illums Bolighus, İskandinav kalitesi ve tasarım mirasının bir işareti olan Amager Torv Meydanı’ndaki George Jensen Kraliyet Alışveriş mağazaları zincirinin bir parçasıdır. Maileg’in el yapımı çocuk oyuncaklarından orijinal Han Wegner Wishbone Sandalyesine kadar tasarımla ilgili her şeyi ve her şeyi elinize almak için burayı ziyaret edin.

 

Royal Kopenhag

Royal Copenhagen amiral gemisi mağazası

Kraliyet Kopenhag’ın izniyle 

Aslen The Royal Porselen Factory olarak adlandırılan Royal Copenhagen, 1775 yılında kuruldu ve Danimarka tarzı ve zevkiyle eş anlamlı hale geldi.

Kopenhag’ın kalbindeki ana alışveriş caddesi Strøget’te Amagertorv’da Royal Copenhagen’s Flagship Store’u bulacaksınız. Güzel üç katlı Rönesans binasının geçmişi 1616 yılına kadar uzanır ve Kopenhag’ın en eski ve en güzel mimari hazinelerinden biridir.

Amiral gemisi mağaza, tüm Royal Copenhagen serisini klasik ve modern el boyaması porselenleri sergiliyor. Burada Mavi Yivli Dantel tasarımında bir akşam yemeği servisiyle eve gelmek, mağazayı ziyaret eden birçok kişi için bir hayalin gerçekleşmesi olacaktır. Bu zahmetsizce zevkli mağazada kendinizi kaybederken, neden gösterişli ve tamamen modern bir dokunuşla geleneksel Danimarka yemekleri sunan ünlü The Royal Café’de kendinizi şımartmayasınız?

 

Dansk Odalar İçin Üretildi

Dansk Odalar İçin Üretildi Danimarka Tasarımı

DANSK Made for Rooms’un izniyle

DANSK Made for Rooms, geleneksel olarak Kopenhag’ın kırmızı ışık bölgesi olarak bilinen Vesterbro bölgesindeki hareketli Istedgade bölgesinde yer almaktadır, bugün Kopenhag’ın moda tutkunlarını ve süper havalı bulacaksınız.

DANSK Made for Rooms, Danimarka’nın en yetenekli tasarımcılarından bazılarının muhteşem parçalarını sergileyen bir dizi aydınlık odadır.

DANSK’da Kopenhag’ın Kortkartellet mahallelerinin resimlerini içeren popüler Kopenhag posterlerinden, Scoreboard’dan grafik askılardan ve Omelette-ED’den şık siyah çerçeveli zemin aynalarından çok benzersiz ve ilginç bazı parçalar bulduğunuz için hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Kesinlikle görülmeye değer.

 

Normann KopenhagNormann Flagship Mağazası Danimarka Tasarımı

Normann Copenhagen’ın izniyle

New York Times’ın Avrupa 2014’ün 12 alışveriş hazinesi olan Normann Copenhagen, Kopenhag’ın Østerbro bölgesindeki devasa bir eski sinemada bulunan çarpıcı amiral mağazasıdır.

Burada özel Normann Copenhagen mobilyaları, cam eşyalar, seramikler ve mobilyaları bulacaksınız. Normann Copenhagen, kauçuktan bir bulaşık kabı, silikondan yapılmış bir vazo ve plastikten yapılmış bir köpek gibi günlük ürünler için yenilikçi malzemeler kullanmasıyla tanınır!

Normann Copenhagen 1999’da Jan Andersen ve Poul Madsen tarafından kuruldu; o zamandan beri düşünceli ve yenilikçi Danimarka tasarımıyla eş anlamlı hale geldi. Dünyanın dört bir yanından tanınmış isimler ve yeni yeteneklerle sezonluk işbirliklerine dikkat edin.

 

StillebenStilleben Danimarka Tasarımı

Stilleben’in izniyle

Niels Hemmingsens Gade’deki Stilleben mağazası, hem köklü hem de yeni tasarımcılardan ev aksesuarlarına ve el yapımı mücevherlere kadar özenle seçilmiş seramik, tekstil, iç mekan ve grafik baskılar sunuyor. Koleksiyonlar, tasarımcıları etkileyen güncel trendlere ve temalara göre seçilir.

Dükkanın sahipleri, her ikisi de Kopenhag’daki Danimarka Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun olan, son derece yetenekli iki Danimarkalı tasarımcı Ditte Reckweg ve Jelena Schou Nordentoft’tur.