Şömine nasıl boyanır.

12 Mart 20220

ŞÖMINE NASIL BOYANIR?

İç Dekorasyonunuza Kıvılcım Katın

Şömineler evlerimizde doğal birer merkezdir, öyleyse neden onlardan en iyi şekilde yararlanmak için biraz boya kullanmıyorsunuz? Bir şömineyi boyamak göründüğü kadar zor değildir: ince bir iyileştirme veya çarpıcı bir açıklama yapmak için yalnızca çevreye odaklanmanız yeterlidir.

Bu blogda, ahşap bir şöminenin çevresini nasıl boyayacağınızı anlatacağız. Ahşap şömineler ve şömine rafları evlerde en yaygın olanıdır ve onlara yeni bir görünüm kazandırmak, doğru boya ve aletlerle basittir.

NE TÜR BOYA KULLANABILIRSINIZ?

Bir şöminenin etrafını veya şömine rafını boyamak söz konusu olduğunda, yumurta kabuğu boyası kullanmanızı öneririz . Graham & Brown’ın yumurta kabuğu boyaları, iç mekan ahşap yüzeyler için uygundur ve son derece dayanıklı ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Yumurta kabuğu boyasının hafif parlaklığı aynı zamanda çizikleri ve izleri tespit etmeyi zorlaştırır, bu da sık sık yeniden düzenleme yaptığınız bir alan için iyidir.

Baca veya soba gibi yalnızca çevreyi değil, gerçek şömineyi boyuyorsanız, ısıya dayanıklı bir ürüne ihtiyacınız olacaktır.

NEYE IHTIYACINIZ OLACAK:

  • zımpara kağıdı
  • boya astarı
  • Maskeleme bandı
  • Toz bezi
  • Şeker sabunu çözeltisi
  • Toz tabakası
  • Boya fırçası/küçük boya rulosu

1 ŞÖMINEYI ZIMPARALAYIN VE TEMIZLEYIN

Boyaya yaklaşmadan önce şöminenizin çevresini zımparalamak iyi bir fikirdir. Bu, özellikle çatlamış veya yer yer soyulmuş olabilecek bir boya tabakası varsa önemlidir.

Zımparalamadan sonra bir toz bezi alın ve çevreye bulaşan tüm kalıntıları, tozu veya külleri silin. Yüzeyi daha sonra temizlemek için temiz bir bez ve şekerli sabunlu solüsyon veya başka bir yumuşak deterjan kullanın. Boyayı uyguladıktan sonra temiz bir yüzey elde etmek için alanın tamamen pürüzsüz olduğundan emin olmak önemlidir.

Şömine Boyayın

2 MASKELEME BANDI KULLANIN

Şömine Boyayın

Şöminenizin kenarlarına maskeleme bandı koyarak duvarlarınızı koruyun. Ayrıca zemine boya bulaşmaması için bir toz bezi de koyabilirsiniz.

3 BOYA ASTARI UYGULAYIN

Ana boya katınıza geçmeden önce astar uygulamak için birçok neden vardır . Boya astarı, damarı doldurarak ahşap bir yüzeyi düzleştirme konusunda iyi bir iş çıkarır ve üst katınıza uygun bir renk tonu seçerseniz, nihai sonuçların gerçekten parlamasını sağlayabilir. Ahşap ayrıca boyayı emmeye meyillidir, bu nedenle ana ürününüze doğrudan girmemek en iyisidir.

Astarı uygulamak için bir boya fırçası veya küçük boya rulosu kullanın. Acele etmeyin – bu adım en az pardösü uygulamak kadar önemlidir!

4 ANA BOYAYI UYGULAYIN

Astar kuruduktan sonra ana boyanızı uygulamaya başlayabilirsiniz. Daha önce olduğu gibi, bir boya fırçası veya küçük bir boya rulosu kullanın ve boyarken kenarı ıslak tutmaya çalışın. Bu, daha koyu veya daha açık lekeler olmadan düzgün bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.

Boya işinizi gerçekten patlatmak için kurumasını bekleyin ve ardından başka bir kat uygulayın.

Evinizdeki özellikleri nasıl boyayacağınız konusunda daha fazla ipucu ister misiniz? Bir radyatörün nasıl boyanacağına ve mutfak dolaplarının nasıl boyanacağına dair bloglarımıza göz atın .grahambrown

Şömine Boyayın

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 10
ÖNCEKİ
Boya badana yapılması gerekenler nedir, ne değildir.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 36
SONRAKİ
Boya badana yapılması gerekenler nedir, ne değildir.

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

İletişim Bilgileri

Çakmak, Bağdat Sk. No:51, 34774 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Hemen Arayın!

Çevir »
× Nasıl yardımcı olabiliriz ?