Boya badana yapılması gerekenler nedir, ne değildir.

12 Mart 20220

yapılacaklar

do-img1

Duvarlarınızı boyamadan önce farklı ışıklandırmalarda nasıl göründüğünü kontrol etmek için günün farklı saatlerinde kısa listeye aldığınız renklerin şeritlerini duvarlara bantlamayı düşünün.

Bir odaya renk katmaya karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey odanızdaki mevcut renklerdir. Bu, döşemenizi, mobilyalarınızı ve tavanınızı içerebilir.

do-img2
do-img3

Boyama projeniz için ne kadar boyaya ihtiyacınız olacağını hesaplayın. Boyanızı bir kerede karıştırmak her zaman en iyisidir.

Özgürce hareket edebildiğinizden ve giysilerinizi kirletme konusunda endişelenmenize gerek kalmadığından emin olmak için doğru giysi ve ayakkabıları seçin.

do-img4
do-img5

İşi yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi toplayın ve işinizi kolaylaştırmak için odanın içinde veya yakınında bir “boya istasyonu” kurun.

Uygun silindirleri ve fırçaları seçin. Boya satıcınızdan seçenekler konusunda size rehberlik etmesini ve projeniz için uygun ekipmanı seçmenize yardımcı olmasını isteyin.

do-img6
do-img7

İlk kez bir duvara resim yapıyorsanız veya bir duvarı aşırı bir renkten diğerine yeniden boyaıyorsanız, duvarları astarlayın.

Boyanın daha hızlı kurumasına yardımcı olacak sürekli bir temiz hava sağlamak için pencereleri açın veya fanları çalıştırın.

do-img8

yapılmaması gerekenler

don-img1

Bir oda için son derece zıt renkler veya üç veya dört renkten fazlasını seçmeyin. Çok fazla renk tonu, bir odayı meşgul veya darmadağın gösterebilir.

Sıra dışı boya yapmayın – tavanla başlayın, ardından duvarlar, döşeme ve kapılarla bitirin. Her adımdan sonra yeterli kuruma süresi verdiğinizden emin olun.

don-img2
yapma-img3

Önce duvarları zımparalamadan ve toz parçacıklarını yapışkan bir bezle silmeden, yağlı bir yüzeye lateks uygulamayın ve tersini yapmayın.

Doğrudan duvar kağıdının üzerine boyamayın, çünkü boyadaki nem duvar kağıdını kolayca gevşeterek istenmeyen bir görünüm verebilir.

don-img4
yapma-img5

Odayı kapatmayın. Taze bir his için egzoz fanlarında uygun havalandırma anahtarına izin vermek için kapıları ve pencereleri açık tutun.

Tekrar kullanmayı planlıyorsanız fırça ve rulolarınızı temizlemeyi unutmayın, aksi takdirde kendinizi istediğinizden çok daha sık bir şekilde harap olmuş fırçaları fırlatırken bulursunuz.

yapma-img6
yapma-img7

Boya kutusunun kenarını düzgün bir şekilde temizlemeden kapağı tekrar takmayın. Bunu yapmak boyanın kurumasını önleyecektir.

Boya işiniz için yağmurlu veya nemli günler seçmeyin. Her iki durumda da duvarların kuruması çok daha uzun sürecektir.

yapma-img8

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 10
ÖNCEKİ
Şömine nasıl boyanır.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 36
SONRAKİ
Garaj Kapısı Nasıl Boyanır.

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

İletişim Bilgileri

Çakmak, Bağdat Sk. No:51, 34774 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Hemen Arayın!

Çevir »
× Nasıl yardımcı olabiliriz ?