Garaj Kapısı Nasıl Boyanır.

13 Mart 20220

GARAJ KAPISI NASIL BOYANIR

Dış Cephe Boyaları Yelpazemizi Kullanarak Yepyeni Görünmesini Sağlayın

Garaj kapısı bazen yeniden dekore etme konusunda unutulabilir, ancak evinizin dışını süslemek istiyorsanız, başlamak için harika bir yerdir. Bir garaj kapısını boyarken akılda tutulması gereken birkaç şey var ve bilmeniz gereken her şeyi gözden geçireceğiz.

NEYE IHTIYACINIZ OLACAK:

  • Dış cephe boyası
  • Metal boya astarı
  • Boya sıyırıcı
  • kaba zımpara
  • Şeker sabunu çözeltisi
  • Toz tabakası
  • Rulo ve boya fırçası
  • Maskeleme bandı
ÜST UÇ

Bir garaj kapısını boyamak için ayrıca en az 10 derece veya daha yüksek olan kuru bir güne ihtiyacınız olacaktır.

1 ALANI HAZIRLAYIN

Boyamadan önce, işi kolaylaştırmak ve nihai sonucu daha parlak hale getirmek için yapılabilecek bazı hazırlıklar var. Toz tabakalarını sererek başlayın, böylece herhangi bir kalıntı kolayca temizlenebilir ve kaldırımda boya kalmaz.

2 GARAJ KAPISINI BOYAMA IÇIN HAZIRLAYIN

Garaj kapınızda eski pul pul dökülen boyalar varsa, boya sıyırıcınızı kullanarak ondan kurtulun. Ardından, tüm kapıyı bir kaba zımpara kağıdı ile iyice ovalayın. Kenarları almak için kapıyı da açmayı unutmayın!

Zımparalama sadece herhangi bir gevşek boyayı çıkarmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yeni boya katının daha hızlı tutmasını sağlamak için kapının yüzeyini tekstüre eder.

İşiniz bittiğinde, kapıyı temizlemek için şekerli sabunlu bir solüsyon kullanın. Kuruduktan sonra ilk kat boya için hazır, temiz, pürüzsüz bir yüzeye sahip olmalısınız.

3 ARMATÜRLERE MASKELEME BANDI UYGULAYIN

Garaj kapısındaki tutamak ve menteşeler dahil tüm armatürleri korumak için maskeleme bandı kullanın.

4 BOYA ASTARI UYGULAYIN

Astar kullanmak boyama işlemine fazladan bir adım eklese de, yapmaya değer. Garaj kapısını açın ve kapı kapatıldığında görünmeyen kenarları boyayarak başlayın. Bu parçalar için bir boya fırçası kullanmak en iyisidir. Kenarlar kuruduktan sonra, kapının ana gövdesine astar uygulamak için bir boya rulosu kullanın.

5 İLK KAT BOYAYI UYGULAYIN

Astarda olduğu gibi, ana gövdeye geçmeden önce kapının kenarlarını boyayarak başlayın. Kalıcı ve farklı hava koşullarına dayanabilen bir yüzey için dış metal yüzeylere uygun bir boya kullandığınızdan emin olun.

Bitirdikten ve boya kuruduktan sonra, ya yamaları düzeltmek ya da daha derin veya daha canlı bir gölge sağlamak için ikinci bir kat gerekip gerekmediğini değerlendirin

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 10
ÖNCEKİ
Boya badana yapılması gerekenler nedir, ne değildir.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 36
SONRAKİ
Akrilik Macun Nedir?

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

İletişim Bilgileri

Çakmak, Bağdat Sk. No:51, 34774 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Hemen Arayın!

Çevir »
× Nasıl yardımcı olabiliriz ?