EVİNİZİ BİR BEBEĞE HAZIRLAMAK

19 Ocak 20210
Yeni doğmuş bir çocuğun gelişinden ve her zaman takip eden birçok büyülü anlardan daha büyük bir deneyim yoktur. Bununla birlikte, dünyaya yeni bir hayat getirmenin gerektirdiği her şeyle birlikte, basit şeyler çoğu zaman unutulabilir ve evinizin tam olarak hazırlandığından emin olmak (bebeğe dayanıklı!) Çoğu zaman bunlardan biridir.

Aşağıdakilerin hepsini DIY temelinde yapmanız kolaydır. Elbette, herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, size daha zorlayıcı herhangi bir konuda yardımcı olması için her zaman bir mayperoz tamircisi tutabilirsiniz .

Sorunlu Alanları Belirleyin

Evinizin, yeni doğmuş bir bebek için sorun teşkil edebilecek, bazılarını muhtemelen aklınıza bile getirmemiş olduğunuz bir dizi alana sahip olma ihtimali yüksektir.

Yeni doğmuş bebeğiniz gelmeden önce evinizin tam bir güvenlik muayenesinin yapılması bu tür alanların belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Alçak dolaplarda saklanan tuvalet ve mutfak ürünlerine meraklı çocuklar için kolayca erişilebilirken, masaların keskin kenarları ve panjur ve perdelerden sarkan ipler de tehlike oluşturabilir. Bunlar gibi tehlikelerin ele alınması, evinizde herhangi bir gereksiz kazanın meydana gelmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Yeniden düzenle

Yeni doğmuş bebeğinizin yanı sıra, ebeveyn olmanızı biraz daha kolaylaştırmak için evinize bir dizi yeni mekanizma da getirmeniz muhtemeldir.

Bunların hepsi açık bir şekilde yer kaplayacak, bugünlerde çoğumuzun evlerimizde eksik olduğu bir şey. Gerekli olmayan malzemelerin mutfak tezgahından saklanması ve çekmecelerin temizlenmesi, çok ihtiyaç duyulan alanın boşaltılmasına yardımcı olurken, aynı zamanda istenmeyen küçük ellerin de bunları tutmasını önlemeye yardımcı olur.

Misafirler için hazırlanın

Katlanmış havlularİlk birkaç ay içinde pek çok aile ve arkadaş gelip geleceği kesin olduğundan, muhtemelen hazırlanmanız gerekecek olan sadece yeni doğan değil.

Çabucak merhaba demek için uğramak veya şu anda karşı karşıya olduğunuz çok sayıda görevde yardımcı olmak için boş odada kamp yapmak olsun, ziyaretçiler için ihtiyacınız olan her şeye sahip olmak gerçek bir yardımcı olabilir. Konukları ağırlarken endişelenecek bir şey olmadığından emin olmak için temiz çarşafların ve diğer yatak takımlarının yanı sıra tuvalet malzemelerini bir araya getirin.

Stoklamak

Buzdolabınızı ve dolaplarınızı önceden gerekli malzemelerle doldurmak, akşam yemeğinde o çok önemli öğeyi kaçırdığınızı öğrendiğinizde, mağazalara giden son dakika koşuşturmalarından kaçınmak için uzun bir yol kat edecektir.

Evcil hayvan geçirmez

Köpek ve bebekEvde yeni bir hayata alışacak olan sadece siz değilsiniz; Evcil hayvanınız varsa, yeni gelen bir evcil hayvan genellikle onlar için de oldukça uygun olabilir. Bir zamanlar evcil hayvanlarınıza gösterilen ilgi, yeni doğan bebeğinizin gelişiyle birlikte muhtemelen azalacaktır, bu nedenle, evcil hayvanlarınızın hala iyice bakılmalarını ve eğlenmelerini sağlamak çok önemlidir. Köpeğiniz için bir yürüteç kiralamak, evcil hayvanınızın egzersiz yapmasının yanı sıra biraz daha fazla zaman kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Evcil hayvanınızı ve yeni doğmuş bebeğinizi, uyku gibi gözetimsiz olarak ayrı odalarda tutmak da şiddetle tavsiye edilir. Bir merdiven kapısı, evcil hayvanlarınızı içeride tutmanın mükemmel bir yolu olabilirken, yeni doğmuş bebeğinizin karyolasının üzerindeki bir kedi ağı da arkadaşlarınızın fazla meraklanmasını önleyecektir. Bebeğinizin gelişinden önce bu yeni eklemelerin tanıtılması, evcil hayvanınızın hayatınızdaki yeni değişikliklere uyum sağlamasına da yardımcı olacaktır.

daha fazla okuma

Gülen bebekİşte evinizi (ve kendinizi) biraz daha bebek kanıtı yapmak için bakmak isteyebileceğiniz diğer kaynaklar!

https://www.parents.com/pregnancy/my-life/preparing- for-baby / 9- bebek
gelmeden önce sırayla evinizi almak için yapılacak şeyler /

http://www.sheknows.com/home-and- bahçecilik / makaleler / 807365 /
evinizi yeni bebeğiniz için hazırlamanın yolları

https://www.babycentre.co.uk/l25006583/preparing-for- baby-15- bebeğinizin
gelişi için hazırlanma yolları

 

Derleyen             Mimar ZEYNEP  YILDIZ

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 10
ÖNCEKİ
Alcı sıva nasıl yapılır..

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 36
SONRAKİ

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

İletişim Bilgileri

Çakmak, Bağdat Sk. No:51, 34774 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Hemen Arayın!

Çevir »
× Nasıl yardımcı olabiliriz ?