Tasarımcılara Göre 5 Yılda Pişman Olabileceğiniz 10 Ev Dekorasyonu Trendi

5 Aralık 20200

İç tasarım trendlerine ayak uydurmak kadar eğlenceli olsa da, bazen dekorasyon fikirleri, motifleri ve kaplamaları ideal olarak isteyeceğiniz kalıcı güce sahip değildir, özellikle de önemli miktarda zaman, para ve enerji harcamayı planlıyorsanız. dekorun. Society Social Furniture’ın kurucusu Roxy Te Owens, “Tıpkı moda endüstrisi gibi, ev dekorasyonu modaları da gelir ve gider” diye açıklıyor . “Gerçekten zamansız tasarımlar ve malzemeler tarihe dayanır ve tarih boyunca şık mekanlarda bulunabilir.”

Hangi trendlerin zamanın testine dayanamayacağını mı merak ediyorsunuz? Terrazzo kaplamalardan top şeklindeki yastıklara ve ötesine, burada birkaç iç mimar arkadaşımızın uzun süre burada olmayabilecek şeyler hakkında söyledikleri. Yine de ilerlemeden önce, bu eğilimlerin her birinin evinize düşük riskli bir şekilde dahil edilebileceğini ve bir şeyi gerçekten seviyorsanız, bunun için gitmeniz gerektiğini belirtmek gerekir!
1. Terrazzo

Muhtemelen geçen yıl ev makyajı ortaya çıktığında Mandy Moore’un terrazzo zeminlerini gördüğünüzde bayıldınız – sonuçta muhteşemdiler. Ancak terrazzo bir alanda göz alıcı bir görünüm sağlarken, Hyphen & Co.’dan tasarımcı Cagney Krzywosinski, bunu evinizde daha kalıcı bir özellik olarak kullanmaktan pişman olabileceğinizi söylüyor. “Terrazzo zeminleri veya tezgahları birleştirmek yerine, terrazzo’yu mobilya parçalarına veya aksesuarlarına ekleyin” diyor. “Terrazzo kahve veya vurgulu bir masa veya hatta bu eğilim azalırsa değiştirilmesi daha kolay olan daha uygun maliyetli bir alternatif için bir saksı deneyin.”

2. Trendy Banyo Fayansları

Geometrik desenli çimento karolar ve grafik cesur renkler şu anda tüm öfke, ancak çok geçmeden popüler olarak azalması mümkündür. Tasarımcı Christopher Maya , “Bir banyo planında modaya uygun renkli karoları ve desenleri tanıtmaya başladığınızda, eski görünmeye başlaması yalnızca birkaç yıl alacak” diyor .

Metro döşemesi gibi biraz daha zamansız bir şekle bağlı kalmayı düşünün ve cesur olmak istiyorsanız, pırıltılı bir zellige gibi daha keskin bir kaplama veya bir balıksırtı deseni gibi sanatsal bir kurulum konfigürasyonu seçin. Maya, kalbinizi modaya uygun bir karo üzerine yerleştirdiyseniz, mekânınızın genel görünümünü hafifletmek için duvarları ve tavanı yumuşak, nötr tonlarda boyayarak çalışmasını sağlayabileceğinizi söylüyor.

3. Modern Çiftlik Evi Dekoru

Modern çiftlik evi tarzı iç mekanların hayranıysanız — ahır kapılarını, gemi kapı duvarlarını ve endüstriyel aksanları düşünün, nedenini görmek kolaydır. Joanna Gaines’ten ilham alan bu görünüm, iyi yapıldığında süper ev gibi, sıcak ve misafirperver. Bununla birlikte, tasarımcı Kevin Isbell , alanınızdaki bu bakışla denize girme konusunda dikkatli olun diyor. “Gerçek bir çiftlik evinde yaşamadığınız sürece, bu dekorun fazlası bir şehir apartman dairesinde gülünç bir şekilde yersiz görünebilir” diyor.

Düzeltme burada mı? İsterseniz modern çiftlik evi vurgularını tercih edin, ancak bulabileceğiniz her rustik dokunuşla tek bir odayı veya alanı aşırı doyurmayın. Isbell, “Kendinizi gemi turu gibi bir unsurla sınırlayın ve gerisini gerçek çiftliğe bırakın” diyor.

4. Hızlı Mobilya

Tasarımcı Liz Caan , hızlı mobilya ve dekor fiyatları ne kadar cazip gelse de , bu parçaların size, çevreye veya cüzdanınızın uzun vadede herhangi bir iyilik yapmadığını söylüyor. “Hızlı ve ucuz bir şekilde üretilen ev dekorasyonu ürünleri, sürdürülebilir veya uzun ömürlü değil,” diyor. “İyi bir yatırım parçası biriktirmeye değer ve beş yıl içinde pişman olmayacağınız bir şey.”

Tasarımcı parçaları pahalı olabilir, bu nedenle öğeler için bankayı kırmaya gerek yoktur. Bütçeye uygun eski veya ikinci el mobilyalar satın almak, ne zaman ve mümkünse hızlı mobilyalara güzel bir alternatiftir.

5. Balon Şeklinde Kanepeler

Eviniz için yeni bir kanepe seçme zamanı geldiğinde Maya, modaya uygun, balon şeklindeki tarzlardan kaçınmanızı ve bunun yerine temiz, klasik çizgilere sahip kanepelere yapışmanızı önerir. “Doğrusal şekiller, aşırı ölçekli kollara sahip kanepelerden daha zarif bir şekilde yaşlanacak” diye açıklıyor.

Elbette, bağlı olduğunuz balon şeklinde, kıvrımlı veya fütüristik görünümlü bir koltuğunuz varsa, hepsi kaybolmaz. Maya, “Ondan bıkmaya başlarsanız,” Ana bir renge dönüşmesini sağlayın ve tuhaf bir ruh hali yaratmak için bir çocuğun veya gencin odasına yeniden yerleştirin “diyor Maya. Ayrıca, bu katil kıvrımları dengelemeye yardımcı olmak için kabarcık şeklindeki kanepenizi boxier mobilyalarla karıştırabilirsiniz.

 

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 10
ÖNCEKİ
2021 Renk 5 Renk Trendi

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u8849268/public_html/wp-content/themes/renowise/views/prev_next.php on line 36
SONRAKİ
Çocuk Dostu Boya

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

Ücretsiz teklif için iletişime geçin!

İletişim Bilgileri

Çakmak, Bağdat Sk. No:51, 34774 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

Hemen Arayın!

Çevir »
× Nasıl yardımcı olabiliriz ?